Katarzyna Pakosińska osobowość telewizyjna, konferansjerka, aktorka, autorka książek

Polska artystka kabaretowa, dziennikarka i aktorka. Początek kariery związała z dziennikarstwem, będąc współautorką i wydawcą programów w TV Polonia, współpracowała także z radiową Trójką. Posiadaczka najbardziej charakterystycznego śmiechu w polskim show biznesie.

 

Osobowość telewizyjna

Przez wiele lat współtwórczyni i członkini cenionego i popularnego Kabaretu Moralnego Niepokoju. Brała udział w licznych przedsięwzięciach i programach rozrywkowych i kabaretowych.

 

Konferansjerka

Katarzyna Pakosińska dzięki swojemu wdziękowi, umiejętnościom i doświadczeniu scenicznym doskonale sprawdza się w roli konferansjerki wydarzeń kulturalnych i firmowych. Prowadzi zarówno ofcjalne uroczystości jak i mniej formalne spotkania, czerpiąc garściami z swojego poczucia humoru i nieskończonych pokładów pozytywnej energii.

 

Aktorka

Ma na swoim koncie liczne role filmowe (m.in. "Deborah", reż. R. Brylski), teatralne (m.in. "Historia Manon Lescaux" reż W. Siemion) a także spektakle telewizyjne ("Klimaty" reż. M. Łazarkiewicz).

Role teatralne:

 • 2013 – Honeymoon (Teatr Kamienica)
 • 2013 – Małżeński rajd dakar
 • 2014 – ZUS – Zalotny Uśmiech Słonia (Teatr Kamienica)
 • 2017 – Zdobyć, utrzymać, porzucić 2. Rozstania i powroty (Teatr Capitol)

Role filmowe:

 • Deborah (1995)
 • Łóżko Wierszynina (1997)
 • Boża podszewka (1997)
 • Dr Jekyll i Mr Hyde wg Wytwórni A'YoY (1999)
 • Badziewiakowie (1999)
 • Niania (2007) (odc.50)
 • Hotel 52 (2011)  (odc.38)

 

Autorka książek

Była dwukrotnie nominowana do tytułu Mistrza Mowy Polskiej. Autorka książek o Gruzji tj. „Georgialiki. Książka pakosińsko-gruzińska.” I  „Samaradiso. Arabeski na temat Gruzji w dialogu z alter ego spisane. Tylko dla pasjonatów z poczuciem humoru!” oraz literatury dziecięcej m.in. „Malina cud-dziewczyna”, za którą otrzymała nagrodę ZAiKS w kategorii „debiut w twórczości dla dzieci i młodzieży”.

 • 2012 – Georgialiki. Książka pakosińsko-gruzińska (wydawnictwo Pascal)
 • 2015 – Malina cud-dziewczyna (wydawnictwo Muza)
 • 2016 – Malina szał-dziewczyna (wydawnictwo Muza)
 • 2017 – Samaradiso. Arabeski na temat Gruzji w dialogu z alter ego spisane. Tylko dla pasjonatów z poczuciem humoru! (wyd. Pascal).
 • 2017 – Malina miód-dziewczyna (wydawnictwo Muza)

 

SPEKTAKLE

REGITAL "OKO W POŃCZOSZE"

…czyli łatwiej powstrzymać deszcz niż kobietę, która pragnie mężczyzny. Recital Katarzyny Pakosińskiej.

Kobiecość, wdzięk i seksapil. Niesamowity uśmiech, który urzeka każdego. Katarzyna Pakosińska! Podczas spektaklu aktorka odkryje wiele tajemnic – również tych z własnego życiorysu, zasypie anegdotami i odpowie na wiele życiowych pytań. W czasie spotkania będzie można się dowiedzieć na przykład jak utrzymać szczęśliwy związek, jak zawalczyć o swoje szczęście albo jaką przyszłość wywróżył aktorce słynny pedagog, profesor Aleksander Bardini i co na to Sophia Loren.

Podczas przedstawienia usłyszeć będzie można specjalnie wybrane utwory w oryginalnych aranżacjach Grupy MoCarta, z multimedialnym udziałem kwartetu smyczkowego. Katarzyna Pakosińska, jako dyplomowana polonistka sprawdzi  znajomość ortografii, nauczy tańca gruzińskiego oraz zaprosi do wspólnego karaoke.

 

 

 

 

"DOBRY WIECZÓR Z PAKOSIŃSKĄ"

 

Jak powiedział jeden z krytyków: Jeżeli śmiech to zdrowie, to ta kobieta jest nieśmiertelna a my wraz z nią!

Kobiecość, wdzięk i seksapil. Niesamowity uśmiech, który urzeka każdego. Katarzyna Pakosińska! Podczas spektaklu aktorka odkryje wiele tajemnic - również tych z własnego życiorysu, zasypie anegdotami i odpowie na wiele życiowych pytań. W czasie spotkania będzie można się dowiedzieć na przykład jak utrzymać szczęśliwy związek, jak zawalczyć o swoje szczęście albo jaką przyszłość wywróżył aktorce słynny pedagog, profesor Aleksander Bardini i co na to Sophia Loren. Podczas przedstawienia usłyszeć będzie można specjalnie wybrane utwory w oryginalnych aranżacjach Grupy MoCarta, z multimedialnym udziałem kwartetu smyczkowego. Katarzyna Pakosińska, jako dyplomowana polonistka sprawdzi znajomość ortografii, nauczy tańca gruzińskiego oraz zaprosi do wspólnego karaoke.

Gościnny udział Grupy MoCarta, która stworzyła dla Katarzyny Pakosińskiej specjalne materiały muzyczne i wizualne, które widzowie zobaczą dzięki wykorzystaniu stanowiącego część scenografii ekranu.

 

 

 

 

 

 

TWÓRCY
Autor: Krzysztof Jaślar
Reżyseria: Krzysztof Jaślar
Teksty: Andrzej Bianusz, Piotr Bukartyk, Tomasz Jachimek, Krzysztof Jaślar, Ola Obarska, Katarzyna Pakosińska, Wojciech Saramonowicz, Edward Stachura, Andrzej Waligórski, Andrzej Włast, Maciej ZembatyMuzyka: Artemi Ajwazjan, Janusz Bogacki, Piotr Bukartyk, Filip Jaślar, Jerzy Petersburski, Jerzy Satanowski, Andrzej Zieliński Opracowanie muzyczne: Bolesław Błaszczyk, Filip Jaślar, Roman Hudaszek, Paweł Kowaluk, Michał Sikorski

Multimedia: Sławomir Kazulak, Rymek Błaszczak

Kostiumy: Charlotte Tomaszewska

Produkcja: Lena Marcinkowska-Krucka

OBSADA:
KATARZYNA PAKOSIŃSKA

 

 

RECENZJE

 

 

Jeżeli chcą Państwo spędzić przyjemny wieczór w pogodnej atmosferze, dającej chwilę oddechu od tego, z czym mamy do czynienie na co dzień, podsuwam spektakl „Dobry wieczór z Pakosińską” autorstwa i w reżyserii Krzysztofa Jaslara, w Teatrze Kamienica. (...) Sam spektakl jest przepojony wdziękiem i ciepłem, z dużą domieszką humoru i pogodnych opowieści. Poznajemy właściwie cały życiorys popularnej „Pakosi”, a w nim kilka zaskakujących faktów (np. że inny jej pseudonim to Luftwafe! Nie napiszę Państwu skąd się wziął, bo wystarczy przyjść na spektakl i zaspokoją Państwo swoja ciekawość). Jest sporo śmiechu, a dodatkowym smaczkiem dla publiczności jest możliwość zaistnienia na prawdziwej scenie profesjonalnego teatru i pogrzania się w świetle reflektorów, na oczach zachwyconych osób towarzyszących. Dzieje się tak dlatego, że Pakosińska nie tylko gra na scenie, ale również chodzi między publicznością, prowadząc z nią dialog i kilka razy zaprasza kogoś na scenę. W sumie tytuł spektaklu - „Dobry wieczór z Pakośińską” – okazuje się adekwatny do tego, co otrzymuje widz po przyjściu do Teatru Kamienica. - KRZYSZTOF STOPCZYK - WWW.KULTURALNIE.WAW.PL

 

Artystka w zabawny sposób opowiada co weselsze anegdoty ze swojego barwnego życia. Od czasu, do czasu, przeplata je piosenkami, które UWAGA wykonuje w wirtualnym towarzystwie Grupy MoCarta, która obecna jest na ekranie. Mimo to, wszystko jest zsynchronizowane w punkt. Pakosińska, by urozmaicić swój występ wielokrotnie zmieniała ubiór. W każdym ze stroi prezentuje się rewelacyjnie. Na scenie pełna energii, zachęca widzów do wspólnego śpiewania w rytm nieśmiertelnych „Batumi”. Co odważniejszemu widzowi płci męskiej proponuje naukę tańca gruzińskiego. Spokojnie Panowie nie będzie to trudna lekcja. Artystka odkrywa również przed widzami różne historie z życia. Wszystko oczywiście podane z humorem. Tak dowiemy, się jak aplikowała do szkoły teatralnej zdradzimy, że z niepowodzeniem, ale jak się okazało to drobne potknięcie nie zatrzymało Pakosy, która nie przerwalnie od dwóch dekad króluje na Polskiej scenie. Wieczór z Pakosińską, zdecydowanie należy do tych udanych. Był, to dobry wieczór obfitujący w humor. - EWELINA KOWALCZYK - SALON KULTURY

 

(...) Od 28 listopada 2018 roku w Teatrze Kamienica w Warszawie możemy oglądać monodram Dobry wieczór z Pakosińską. Aktorka zasypuje publiczność anegdotami, odpowiada na wiele trudnych życiowych pytań: na przykład jak walczyć o swoje szczęście, czy jak utrzymać szczęśliwy związek, zdradza, co o jej przyszłości powiedział profesor Aleksander Bardini. Oczywiście Pakosińska nie byłaby sobą, gdyby nie wciągnęła do wspólnej zabawy publiczności. I tak możemy liczyć, że aktorka sprawdzi dogłębnie naszą znajomość ortografii, porwie nas do gruzińskiego tańca i udowodni, że śpiewać każdy może. Przedstawienie przeplatane jest specjalnie wybranymi utworami Grupy MoCarta w oryginalnych aranżacjach i z multimedialnym udziałem kwartetu smyczkowego. - IZABELA HUSARZEWSKA-TOBIASZ - SPACE 4 LIVING

 

0

KONTAKT: talents@showcentral.pl | +48 604 456 300