Karol Osentowski w filmie „Fighter” już od 19 lipca w kinach! | NOTA PRASOWA

Posted by | · · · | Karol Osentowski | Brak komentarzy do Karol Osentowski w filmie „Fighter” już od 19 lipca w kinach! | NOTA PRASOWA

Gotowi na nokaut? Aktor filmowy, teatralny i dubbingowy w filmie „Fighter”! 

 

 

 

 

Jeśli myślicie, że wdzieliście już polski film o sztukach walki, to nic nie widzieliście. Nadchodzi „Fighter”, z gwiazdami kina, które przez przeszło rok, pod okiem uznanych sportowców  i mistrzów świata, przygotowywały się do swych ról.

Fim Fighter z Karolem Osentowskim w obsadzie! 

Fighter to kino komercyjne, jednak przygotowane z najwyższą starannością o jakość przekazu. Widz zobaczy nie tylko historię o wielkiej sportowej pasji, porażkach i walce z własnymi demonami, by na przekór wszystkiemu robić swoje. To także opowieść o tym, co nas determinuje i nakręca, by realizować marzenia. Nie zabraknie wątku miłosnego, a nawet damsko-męskiego trójkąta i szantażu. Oznacza to, że w środku wakacji, w polskich kinach zobaczymy film pełen emocji i adrenaliny.


W rolach głównych same „gorące” nazwiska polskiego kina. Piotr Stramowski gra głównego bohatera – Tomka Janickiego, byłego zawodnika MMA. Mikołaj Roznerski wciela się w postać boksera Marka Chmielewskiego, jego głównego rywala i przeciwnika nie tylko w ringu. Karol Osentowski wciela się w rolę Marcina.

„To chłopak, który wychowuje się na ulicy, żyje żeby przeżyć. W którymś momencie poznaje Tomka i z chłopca, który ledwo wiąże koniec z końcem prowadząc przy tym przestępcze życie, staje się chłopakiem, który zaczyna rozumieć, że nie tędy droga.” – opowiada Karol

U boku swoich fighterów wystąpią także Aleksandra Szwed i Katarzyna Maciąg. W pozostałych rolach zobaczymy tak uznanych i lubianych aktorów jak: Krzysztof Stelmaszyk, Wojciech Mecwaldowski. Zobaczymy również, między innymi, Tomasza Oświecińskiego, czy Annę Karczmarczyk. Fighter to reżyserski debiut Konrada Maximiliana Piotrowskiego, na stałe mieszkającego i tworzącego w Londynie.

Film opierający swą fabułę o sport i sztuki walki nie mógłby powstać, gdyby nie plejada znakomitości świata boksu i MMA. W roli aktorów i konsultantów sekwencji walk zobaczymy na ekranie mistrzów świata: Andrzeja Fonfarę, Marcina „Różala” Różalskiego, Roberta Złotkowskiego, Krzysztofa Kosedowskiego, Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka, Grzegorza Proksę oraz cenionych komentatorów sportowych – Andrzeja Kostyrę i Edwarda Durdę.

Sceny walk kręcone były po kilkanaście godzin. Wymagały od aktorów i konsultantów maksymalnego profesjonalizmu, by odtworzyć jak najbardziej prawdziwie realia starć w ringu.

Jak opowiada Karol Osentowski:

” Sporo się nauczyłem. Pracowaliśmy z profesjonalną ekipą kaskaderów, którzy wiedzą jak się bić żeby się nie bić, ale żeby w kamerze wyglądało to bardzo dobrze! To ciężka i precyzyjna praca, bo na ekranie widz musi odczuwać dramatyzm realnej walki. Jest to nie tylko ambitne zadanie dla nas aktorów, ale także sporo przygotowań ze strony reszty ekipy. Efekty naszych starań są na naprawdę wysokim poziomie.” – podkreśla aktor.

Scenografię na potrzeby produkcji stworzyli kolejni mistrzowie swego fachu – Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński, cenieni między innymi za pracę przy tak znanych produkcjach jak „Ida”, „Zimna wojna” czy „Jesteś Bogiem”. Oboje są członkami Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Na potrzeby produkcji Fighter stworzyli między innymi plan z ringiem, scenografię industrialnego loftu i BaruPKS, które można oglądać w filmie. Autorami zdjęć we wnętrzach, ale też w pięknych plenerach górskich są Piotr Uznański oraz wielokrotnie nagradzany operator Arkadiusz Tomiak.

 


No Comments

Leave a comment